Live

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

Παραγματοποιείται τη  Παρασκευή 13 Μαΐου 2022 και ώρα 8.00μμ  στο εστιατόριο < Το Στενό> στη Λεωφόρο Αρχιεπισκόπου Μακαρίου Γ΄ στη Πάφο η Εκδήλωση Βραβεύσεων της Ομοσπονδίας μας  για τη ποδοσφαιρική περίοδο 2012/2022.

Πιο κάτω ο κατάλογος όλων όσων θα βραβευθούν και θα τιμηθούν στην εκδήλωση:

 

ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2021/2022

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2021/2022

 

Α΄ ΦΑΣΗ – Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ: ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ

ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΡΙΑ: ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ Β΄ 2015

ΤΡΙΤΑΘΛΗΤΡΙΑ : ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΤΑΛΑΣ

ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ: ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ – 50 ΓΚΟΛ

1ος ΣΚΟΡΕΡ:  ΜΑΡΙΟΣ ΣΑΒΒΑ – 21 ΓΚΟΛ,  ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ Β΄ 2015 –

Α΄ ΦΑΣΗ – Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ: Α.Π.Ο. ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ ΑΓΙΟΥ ΑΜΒΡΟΣΙΟΥ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ

ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΡΙΑ: Α. Σ. ΜΑΝΔΡΙΩΝ

ΤΡΙΤΑΘΛΗΤΡΙΑ : Α. Σ. ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗΣ ΠΑΦΟΥ

ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ: Α. Σ. ΜΑΝΔΡΙΩΝ – 54 ΓΚΟΛ

1ος ΣΚΟΡΕΡ:  ΣΤΕΛΙΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ – 14 ΓΚΟΛ, Α.Σ. ΜΑΝΔΡΙΩΝ

1ος ΣΚΟΡΕΡ:  ΛΑΜΠΡΟΣ ΦΑΤΤΑΣ  – 14 ΓΚΟΛ, Α.Σ. ΜΑΝΔΡΙΩΝ

Β΄ ΦΑΣΗ –  ΟΜΙΛΟΣ PREMIER

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ: ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ

ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΡΙΑ: Α. Σ. ΜΑΝΔΡΙΩΝ

ΤΡΙΤΑΘΛΗΤΡΙΑ : Α.Π.Ο. ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ ΑΓΙΟΥ ΑΜΒΡΟΣΙΟΥ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ

ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ: ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ – 26 ΓΚΟΛ

1ος ΣΚΟΡΕΡ: ΛΕΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ – 8 ΓΚΟΛ, ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ

Β΄ ΦΑΣΗ –  ΟΜΙΛΟΣ STANDARD

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ: ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ

ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΡΙΑ: ΑΠΟΠ ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ

ΤΡΙΤΑΘΛΗΤΡΙΑ : ARMOY F.C.

ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ: ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ – 33 ΓΚΟΛ

1ος ΣΚΟΡΕΡ:  CIPRIAN CORNEL LAZAR – 12 ΓΚΟΛ, ARMOY F.C.

 

ΚΥΠΕΛΛΟ  2021/2022

 

ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ : Α.Π.Ο. ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ ΑΓΙΟΥ ΑΜΒΡΟΣΙΟΥ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ

ΦΙΝΑΛΙΣΤ : ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ

1ος ΣΚΟΡΕΡ:  ΛΑΜΠΡΟΣ ΦΑΤΤΑΣ  – 5  ΓΚΟΛ, Α.Σ. ΜΑΝΔΡΙΩΝ

 

ΗΘΟΣ  2021/2022

 

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΗΘΟΥΣ (ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΣΩΜΑΤΕΙΟ)

Α.Ε.Ν. ΤΙΜΗΣ: FILIP FILIPOV

Α.Σ. ΑΝΑΡΙΤΑΣ: ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΕΛΠΙΔΑ: ΑΝΤΡΕΑΣ ΚΑΛΟΖΩΗΣ

ST GEORGES F.C.: THOMAS PETER BAGSHAW

Α.Σ. ΚΙΣΣΟΣ ΚΙΣΣΟΝΕΡΓΑΣ: ΡΑΦΑΗΛ ΝΕΑΡΧΟΥ

Α.Ε. ΑΜΠΕΛΙΤΗΣ: ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΥ

Α. Ε. ΚΟΥΚΛΙΩΝ F .C.: ΝΙΚΟΛΑΣ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ

ARMOY F.C.: ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΗΛΙΑΔΗΣ

ΑΠΟΠ ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ: ΧΡΙΣΤΟΣ ΣΑΒΒΑ

ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ Β 2015: ΣΑΒΒΑΣ ΤΤΟΟΥΛΙΑΣ

Α.Σ. ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗΣ ΠΑΦΟΥ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΔΑΜΟΥ

ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΤΑΛΑΣ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΚΡΗΣ

Α.Π.Ο. ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ ΑΓΙΟΥ ΑΜΒΡΟΣΙΟΥ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ: ΤΑΞΑΡΧΗΣ ΘΑΝΕΛΑΣ

Α. Σ. ΜΑΝΔΡΙΩΝ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ: ΛΑΖΑΡΟΣ ΖΑΓΓΕΛΙΔΗΣ

 

ΟΜΑΔΑ ΗΘΟΥΣ   :  Α.Σ. ΑΝΑΡΙΤΑΣ

 

ΤΙΜΗΤΙΚΕΣ ΑΠΟΝΟΜΕΣ

 

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ: ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ, ΑΠΟΠ ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ

 

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ:  ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΡΑΒΕΛΑΣ

 

Η εκδήλωση τελεί υπο την αιγίδα του έντιμου Δημάρχου Πάφου κύριου Φαίδωνα Φαίδωνος.

 

Αθλοθέτης και Χορηγός της εκδήλωσης η εταιρεία ΟΠΑΠ ΚΥΠΡΟΥ

ΧΟΡΗΓΟΙ