Live

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ
00

Πραγματοποιείται σήμερα Τρίτη 19/5/2015 και ώρα 7.00μμ. στην Αίθουσα του Συνεργατικού Ταμιευτηρίου Πάφου η Εκδήλωση της Ομοσπονδίας μας για τις Βραβεύσεις της ποδοσφαιρικής περιόδου 2014-2015

00

Στη σημερινή εκδήλωση θα βραβευθούν οι πιο κάτω:

        

Πρωτάθλημα Α΄ Κατηγορίας 2014/2015

  • Πρωταθλήτρια ομάδα : ΠΕΓΕΙΑ 2014 – Κύπελλο και 20 μετάλλια
  • Δευτεραθλήτρια ομάδα : ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΤΑΛΑΣ – Κύπελλο
  • Τριταθλήτρια ομάδα : Α. Σ. ΜΑΝΔΡΙΩΝ   – Κύπελλο
  • 1ος Σκόρερ – 21 γκολ : ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ, σωματείο ΠΕΓΕΙΑ 2014
  • 2ος Σκόρερ – 20 γκολ : , ΑΝΤΡΕΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ σωματείο ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΤΑΛΑΣ
  • 3ος Σκόρερ – 15 γκολ : ΛΑΜΠΡΟΣ ΦΑΤΤΑΣ, σωματείο Α. Σ. ΜΑΝΔΡΙΩΝ  
  • Ομάδα Ήθους :  ΠΕΓΕΙΑ 2014

 

Πρωτάθλημα Β΄ Κατηγορίας 2014/2015

  • Πρωταθλήτρια ομάδα : Α. Σ. ΚΙΣΣΟΣ ΚΙΣΣΟΝΕΡΓΑΣ – Κύπελλο και 20 μετάλλια
  • Δευτεραθλήτρια ομάδα : ΠΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΦΟΥ  – Κύπελλο
  • Τριταθλήτρια ομάδα : Α.Ε.Ν. ΤΙΜΗΣ    – Κύπελλο
  • 1ος Σκόρερ – 26 γκολ : GERRARDRIMICANS, σωματείο ST. GEORGES F. C.    
  • 2οςΣκόρερ – 18 γκολ : MICHAEL BARTLEY, σωματείο
  • 2ος Σκόρερ – 18 γκολ : ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΠΕΤΡΟΥ, σωματείο ΜΑΝΔΡΙΑ F. C.
  • 3ος Σκόρερ – 16 γκολ : SAMMASKELL, σωματείο Α. Σ. ΚΙΣΣΟΣ ΚΙΣΣΟΝΕΡΓΑΣ
  • Ομάδα Ήθους : ΜΑΝΔΡΙΑ F. C.

 

Κύπελλο 2014/2015

  • Κυπελλούχος : Α. Σ. ΜΑΝΔΡΙΩΝ  Κύπελλο και 20 μετάλλια
  • Φιναλιστ : ΚΟΛΩΝΗ ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ F. C.  – Κύπελλο

 

Ειδικές Απονομές:   ΑΣΠΙΔΑ

  • Μεταθανάτια Τιμής Ένεκεν απονέμεται στο Δημήτρη Πατσάλη για τη πολύχρονη προσφορά του ως διαιτητής στην Ομοσπονδία μας
  • Στον Ευστάθιο Μακρή ως τον Προπονητή Χρονιάς της ποδοσφαιρικής περιόδου 2014/2015
  • Στο σωματείο ΠΕΓΕΙΑ 2014 για την άνοδο του στην Επίλεκτη Κατηγορία ΣΤΟΚ

 

Ποδοσφαιρική περίοδος 2014/2015 – Ποδοσφαιριστές Ήθους (ένας από κάθε σωματείο)

 

1 Αναγέννηση/Ελπίδα ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΥ
2 Προμηθέας Μουττάλλου ΜΑΡΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
3 Α. Ε. ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
4 ΠΕΓΕΙΑ 2014 ΧΡΙΣΤΟΣ ΒΑΛΑΝΤΗΣ
5 Α.Σ. Μανδριών IVAN SEVCIK
6 Κ.Ν. Άρμους ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥ
7 Ποσειδώνας Γιόλους ΑΝΤΡΕΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ
8 Μιλτιάδης Τάλας ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΥ
9 Α.Π.Ο. Χρυσομηλιά Αγ. Αμβροσίου Κερύνειας ΓΕΝΝΑΔΙΟΣ ΚΕΣΙΔΗΣ
10 Α.Ε. Αμπελίτης ΡΑΦΑΗΛ ΤΙΛΛΕΫ
11 Α. Σ. ΚΙΣΣΟΣ ΚΙΣΣΟΝΕΡΓΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΠΟΤΑΜΟΣ
12 Α. Σ. Ευαγόρας Παλληκαρίδης Πάφου ΜΑΡΙΟΣ ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ
13 Κολώνη Γεροσκήπου F C ΙΑΚΩΒΟΣ ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΗΣ
14 Α.Ε.Ν. Χλώρακας ΜΑΡΙΟΣ ΣΑΒΒΑ
15 St. Georges F.C. PETER BACKHOUSE
16 ΚΑΤΩ ΠΥΡΓΟΣ ΤΥΛΛΗΡΙΑΣ 2005 ΝΙΚΟΛΑΣ ΓΕΝΝΑΔΙΟΥ
17 F C ΜΑΝΔΡΙΩΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
18 ΠΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Πάφου ΜΑΡΙΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
19 Δικέφαλος Θελέτρας ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΕΝΕΤΣΙΑΝΟΣ
20 Κ.Ν. Ευαγόρας Τσάδας ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΛΕΞΙΟΥ
21 Α.Σ. Αναρίτας ΜΙΧΑΛΗΣ ΧΡΥΣΟΜΗΛΗΣ
22 Α. Ε. ΚΟΥΚΛΙΩΝ FC ΑΝΔΡΕΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ
23 Α.Ε.Ν. Τίμης ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΕΩΝΙΔΟΥ

 

Αθλοθέτης και χορηγός της εκδήλωσης η εταιρεία Φώτος Φωτιάδης Διανομείς ΛΤΔ και η Μπύρα Carlsberg