Νίκη με 2-1 πέτυχε σήμερα η ομάδα των Μανδριών επί του Κ.Ν. Χοιροκοιτίας και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Κυπελλούχων της ΣΤΟΚ.

Η ομάδα των Μανδριών είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο στάδιο του αγώνα και παρά το ότι είχε 3-4 καλές τελικές προσπάθειες δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιο γκολ.

Η αντίπαλος ομάδα εκμεταλλεύτηκε ένα τραγικό λάθος στην άμυνα των Μανδριών και κατάφερε να προηγηθεί με 1-0 στις αρχές του Β΄ ημιχρόνου.

Οι δύο αλλαγές που έγιναν στα τελευταία 15 λεπτά του αγώνα για την ομάδα των Μανδριών, εισήλθαν οι Πέτρος Τοσούδης και Παναγιώτης Χατζηαντώνης βοήθησαν ώστε η ομάδα να γυρίσει τον αγώνα με τέρματα του Πέτρου Τοσούδη με γυριστή κεφαλιά μέσα από τη περιοχή και του Λάμπρυ Φάττα από το σημείο του πέναλτυ.

Η ομάδα των Μανδριών θα αγωνιστεί τη Τετάρτη 22/4/2015 και ώρα 4.00μμ με την κυπελλούχο της ΠΟΕΛ Λευκωσίας η οποία σήμερα κέρδισε την ομάδα Α & Ν Ονισηφόρου Κολοσσίου με το εκπληκτικό 7-0.

Ο αγώνας θα γίνει στη Λεμεσό σε γήπεδο που θα ανακοινωθεί από τη ΣΤΟΚ τη Δευτέρα 20/4/2015.