Live

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

 

Στο Πρωτάθλημα ΕΠΟΛ η δράση συνεχίστηκε με τις αναμετρήσεις της δέκατης αγωνιστικής και το ντέρμπι του πρώτου ομίλου μεταξύ της Αναγέννησης Προσφύγων και της Λάβα Γύψου τελείωσε ισόπαλο 2-2.
 
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στους 22 βαθμούς και ακολουθεί ο Κούρρης Ερήμης με δεκαεπτά βαθμούς αλλά με αγώνα λιγότερο.
 
Στον δεύτερο όμιλο η Αναγέννηση Τραχωνίου προχώρησε με νέα νίκη και οδηγεί σταθερά την κούρσα.
 
Το συγκρότημα του Πανίκου Παναγίδη έφτασε στους 28 βαθμούς, έξι περισσότερους από τη δεύτερη ομάδα της κατάταξης.
 
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ / Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Αναγέννηση Προσφύγων-Λάβα Γύψου
2-2
Νεολαία Επταγώνιας-Ποταμός Γερμασόγειας
2-1
Ερμής Πολεμιδιών-Α Ε Γερμασόγειας
2-2
Κούρρης Ερήμης-ΑΣΑ Ασώματος
**
**Αναβλήθηκε ο αγώνας

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ / Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Χρ. Κόμπος-Δόξα Πολεμιδιών
0-0
ΑΕΝ Πισσουρίου-Αναγέννηση Τραχωνίου
0-5
Κολόσσι-ΑΟΜ/ΑΠΕΜ
0-0
ΑΠΕΠ Πελενδρίου- ΑΕΜ Μουτταγιάκκας
8-2
 
         ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΥ
1.
Λάβα Γύψου
27-11
22
2.
Αναγέννηση Προσφύγων
34-15
22
3.
Κούρρης Ερήμης
34-10
17
4.
ΑΕ Γερμασόγειας
21-24
14
5.
Ερμής Πολεμιδιών
17-26
14
6.
Νεολαία Επταγώνιας
20-27
11
7.
ΑΣΑ Ασώματου
12-31
6
8.
Πρόοδος Ποταμού Γερμασόγειας
16-33
3
 
*Ο αγώνας μεταξύ Κούρρη Ερήμης και ΑΣΑ Ασώματου αναβλήθηκε και εκκρεμεί ο καθορισμός ημερομηνίας διεξαγωγής του.
 
         ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΥ
1.
Αναγέννηση Τραχωνίου
45-5
28
2.
ΑΟΜ/ΑΠΕΜ
19-7
22
3.
ΑΠΕΠ Πελενδρίου
25-13
16
4.
Δόξα Πολεμιδιών
28-16
14
5.
ΑΕΜ Μουτταγιάκκας
18-40
10
6.
ΠΑΕΚ Κολοσσίου
9-17
10
7.
Χρ. Κόμπος
9-32
5
8.
ΑΕΝ Πισσουρίου
6-27
3
 
*Εκκρεμούν οι αγώνες Κολόσσι-ΑΠΕΠ Πελενδρίου (11/1) και  ΑΟΜ/ΑΠΕΜ-Κολόσσι (18/1).
 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΕΛ
Την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου στο γήπεδο του Απόλλων Λυμπιών θα διεξαχθεί (19:00) το ντέρμπι του δεύτερου ομίλου μεταξύ της Ολυμπιάδας Λυμπιών και της Ανατολής Λατσιών.
 
Οι γηπεδούχοι ξεκινούν την προσπάθεια τους από την πρώτη θέση με 19 βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι από την τρίτη θέση με 16 βαθμούς.

Πηγή : Ιστοσελίδα ΚΟΠ