Live

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ
Στον πρώτο όμιλο της Α’ Κατηγορίας ΕΠΟΠΛ την κούρσα οδηγεί χωρίς απώλειες η Ένωση Κοκκινοτριμιθιάς που νίκησε εκτός έδρας τον ΑΠΟΠ Παλαιχωρίου με 8-0.
 
Στον δεύτερο όμιλο την κούρσα οδηγεί η ΑΤΕ/ΠΕΚ Εργατών που κέρδισε εκτός έδρας την Ομόνοια Αγίας Βαρβάρας με 6-2.
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα του περασμένου Σαββατοκύριακου:
 
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ/Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΧΕΝ Περιστερώνας-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού  
3-1
ΑΓΙΟΣ ΜΑΜΑΣ  Ξυλιάτου-ΑΡΗΣ Πέρα Ορεινής 
2-0
ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι-ΔΟΞΑ Παλαιομετόχου  
5-4
ΕΘΝΙΚΗ Σκυλλούρας-ΑΠΟΑ Άλωνας 
4-1
ΑΠΟΠ Παλαιχωρίου-ΕΝΩΣΗ Κοκκινοτριμιθιάς 
0-8
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ/Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ Δευτεράς -ΔΙΓΕΝΗΣ Μοσφιλωτής 
2-0
ΑΟΨ Ψιμολόφου-Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ 
2-2
ΑΕΚ Κόρνου -ΑΠΟΛΛΩΝ Λυμπιών 
0-2
ΟΜΟΝΟΙΑ Αγ. Βαρβάρας–ΑΤΕ/ΠΕΚ Εργατών  
2-6
ΕΜΑ Ανθούπολης-ΘΟΙ Καπέδων 
1-3
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ/Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΡΑΚΑΣ Λαγουδερών, Σαράντι –ΧΡ.Κ.Ν.Π.Παλ.ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ
0-5
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Πλατανιστάσας-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Νικηταρίου 
2-3
Α.Ε.Βυζακιάς-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Καλού Χωριού 
2-1
ΛΕΝΑΣ Χανδριών -ΠΑΟ Κάτω Μονής 
0-2
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ/Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΕΛ. Χάρτζιας – ΕΥΑΓ.ΠΑΛ.Αγ.Τριμιθιάς
5-2
Π.ΚΑΤΕΛΑΡΗΣ Επισκοπειού-ΧΑΡΑΛ.&ΠΡΟΔΡ.Αναλυόντα  
5-0
Κ.ΜΑΤΣΗΣ Λακατάμιας-Η «ΑΚΑΝΘΟΥ»  
1-1
ΘΟΙ Τσερίου-ΕΘΝ.ΚΥΠΡΙΑΝΟΣ Καμπιών 
4-5
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΧΕΝ Περιστερώνας-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού 
15-1
ΑΠΟΠ Παλαιχωρίου-ΔΟΞΑ Παλαιομετόχου 
 3-3
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ Δευτεράς-Ε.Μ.Ανθούπολης 
 2-0
ΑΤΕ/ΠΕΚ Εργατών-ΑΕΚ Κόρνου 
 2-0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΕΥΑΓ.ΠΑΛ. Αγ.Τριμιθιάς – ΑΣΠΙΣ Αυτοστ.Γερίου 
 2-3
ΑΡΑΚΑΣ Λαγουδερών/Σαράντι-ΑΟΚ Κλήρου 
17-0

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΑΛ
 
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Προοδευτική Αραδίππου-Ελεύθερη Αμμόχωστος
11-4
Ονήσιλλος Τσιακκιλερού-ΑΠΕΛ Λευκάρων
0-2
ΑΕΝ Βρυσούλλων/Αχερίτου-Λουκής Ακρίτας
1-0
Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ
ΑΠΕΛ-Λουκής Ακρίτας
Ελεύθερη Αμμόχωστος-ΑΕΝ
ΕΝ Αγίων Αναργύρων-Ονήσιλλος Τσιακκιλερού
Β’ ΟΜΙΛΟΣ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Δάφνη Τρούλλων-Φάρος Περβολιών
6-2
Λεύτερος Δαλιού-ΑΕΝΑΚ Κοκκίνων
4-7
Κυνηγετικός Ξυλοφάγου-ΑΕΝ Αραδίππου
0-0
Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ
ΑΕΝΑΚ-ΑΕΝ Αραδίππου
Φάρος Περβολιών-Κυνηγετικός Ξυλοφάγου
Μέλισσα Αγίας Νάπας-Λεύτερος Δαλιού
 
     ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
 
     Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1.
ΑΕΝ
21-3
18
2.
ΑΠΕΛ Πάνω Λευκάρων
11-5
15
3.
ΕΝ Αγίων Αναργύρων
10-9
9
4.
Προοδευτική
22-15
9
5.
Λουκής Ακρίτας Λάρνακας
11-10
4
6.
Ονήσιλλος
10-23
2
7.
Ελεύθερη Αμμόχωστος
9-29
1
 
        Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1.
Δάφνη Τρούλλων
28-5
18
2.
ΑΕΝ Αραδίππου
14-5
11
3.
Φάρος Περβολιών
17-13
11
4.
ΑΕΝΑΚ Κοκκίνων
16-13
7
5.
Κ. Σύλλογος Ξυλοφάγου
6-11
5
6.
Μέλισσα Αγίας Νάπας
10-26
4
7.
Λεύτερος Δαλιού
9-24
3

Πηγή : Ιστοσελίδα ΚΟΠ