Live

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ
Στο ντέρμπι του πρώτου ομίλου της ΠΑΑΟΚ η ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου νίκησε με 2-1 τον Άγιο Τύχωνα και οδηγεί την κούρσα μαζί με τον Διγενή Ύψωνα που κέρδισε με 3-0 το ΘΟΪ Μοναγρίου.
 
Στον δεύτερο όμιλο η Ένωση Νέων Ύψωνα πέτυχε την έκτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες και συνεχίζει την αλάνθαστη πορεία της.
 
Στο ντέρμπι Β’ Κατηγορίας η ΑΤΕ-ΠΕΚ Αγίου Μάμα κέρδισε εκτός έδρας τον ΠΑΟΚ Πάνω Πολεμιδιών με 3-1 και έμεινε μόνη της στην κορυφή.
 
Συνοπτικά τα αποτελέσματα:
 
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ / Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Ανόρθωση Κ. Πολεμιδιών-FC Επισκοπής
0-5
Ανόρθωση Μουτταγιάκκας-ΘΟΪ Πύργου
6-0
ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου-Αμαθούς Αγ. Τύχωνα
2-1
Διγενής Ύψωνα-ΘΟΪ Μοναγρίου
3-0
Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ
ΘΟΪ Πύργου-ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου
26/11
FC Επισκοπής-Ανόρθωση Μουτταγιάκκας
26/11
Αμαθούς Αγίου Τύχωνα-Διγενής Ύψωνα
26/11
ΘΟΪ Μοναγρίου-Ανόρθωση Πολεμιδιών
27/11
 
        ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.
Διγενής Ύψωνα
6
27-5
15
2.
ΑΠΕΑ Ακρούντας
6
29-11
15
3.
Αμαθούς Αγίου Τύχωνα
6
12-7
12
4.
Ανόρθωση Μουτταγιάκκας
6
17-7
12
5.
FC Επισκοπής
6
15-15
9
6.
ΘΟΪ Μοναγρίου
6
18-17
6
7.
ΘΟΪ Πύργου
6
5-24
3
8.
Ανόρθωση Πολεμιδιών
    6
3-40
0
 
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ / Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕΚ Καθολικής-ΘΟΪ Πισσουρίου
2-0
ΕΝ Ύψωνα-ΕΣ Λιμνατίου
4-1
Λένας Λεμεσού-Παρθενών Χαλκούτσας
2-1
ΑΕΝ Συν. Κολοσσίου-Βυζαντινός
2-1
Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ
Παρθενών Χαλκούτσας-ΑΕΝ Συν. Κολοσσίου
26/11
ΕΣ Λιμνατίου-Λένας Λεμεσού
26/11
Βυζαντινός-ΑΕΚ Καθολικής
27/11
ΘΟΪ Πισσουρίου-ΕΝ Ύψωνα
27/11
 
         ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.
ΕΝ Ύψωνα
6
17-2
18
2.
Λένας Λεμεσού
6
12-4
15
3.
ΑΕΝ Συν. Κολοσσίου
6
9-6
9
4.
Βυζαντινός
6
10-9
7
5.
ΘΟΪ Πισσουρίου
5
3-10
6
6.
ΕΣ Λιμνατίου
5
5-9
4
7.
ΑΕΚ Καθολικής
6
5-13
3
8.
Παρθενών Χαλκούτσας
  6
4-12
3
 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
ΠΑΟΚ Π. Πολεμιδιών-ΑΤΕ-ΠΕΚ Αγ. Μάμα
1-3
Απόλλων Αγριδιών-Χρ. Μηνά Κορφής
1-1
ΠΑΕ Λόφου-Π&Σ Ζακακίου
2-1
Τσαγγάρης Πελενδρίου-ΑΕΝ Άλασσας
3-1
ΡΕΠΟ: Α&Ν Ονησιφόρου
Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ
Χρ. Μηνά Κορφής-ΠΑΕ Λόφου
26/11
ΑΤΕ-ΠΕΚ Αγίου Μάμα-Τσαγγάρης
26/11
ΑΕΝ-Απόλλων Αγριδιών
27/11
Α&Ν Ονησιφόρου-ΠΑΟΚ
27/11
 
         ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.
ΑΤΕ-ΠΕΚ Αγ. Μάμα
4
11-4
12
2.
ΠΑΟΚ Πολεμιδιών
4
15-4
9
3.
Τσαγγάρης Πελενδρίου
5
8-9
9
4.
ΠΑΕ Λόφου
4
6-8
7
5.
Απόλλων Αγριδιών
4
5-4
5
6.
Χρ. Μηνά Κορφής
5
7-16
4
7.
Α&Ν Ονησιφόρου
4
8-10
2
8.
Π&Σ Ζακακίου
  4
6-8
1
9.
ΑΕΝ Άλασσας
4
4-9
1

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΟΠΛ
Τα αποτελέσματα των αγώνων της πρώτης φάσης που διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο 19/20 Νοεμβρίου:
 
ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι – ΧΡ.Κ.Ν.Π.Παλαιομετόχου«ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ» 4-0 
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού – ΘΟΙ Τσερίου 1-0
ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ (ΕΛΕΥΘ.) Χάρτζιας – ΑΠΟΑ Άλωνας 5-3 
ΑΓΙΟΣ ΜΑΜΑΣ Ξυλιάτου – Η «ΑΚΑΝΘΟΥ»   5-1
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Νικηταρίου – ΘΟI Καπέδων   1-3
ΑΡΗΣ Πέρα Ορεινής – ΕΘΝΙΚΗ Σκυλλούρας   3-0 (παράταση)
Κ.ΜΑΤΣΗΣ Λακατάμιας – ΕΝΑ Ασωμάτου   3-0
Α.Ε.Βυζακιάς – ΛΕΝΑΣ Χανδριών   4-0
ΧΑΡΑΛ.&ΠΡΟΔΡ.Αναλυόντα – ΟΜΟΝΟΙΑ Αγίας Βαρβάρας 1-3
ΕΝΩΣΗ Κοκκινοτριμιθιάς – ΑΤΕ/ΠΕΚ Εργατών   1-2
ΕΥΑΓ.ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗΣ Αγ.Τριμιθιάς–ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Καλού Χωριού (αναβολή) 
ΑΠΟΠ Παλαιχωρίου – ΔΙΓΕΝΗΣ Μοσφιλωτής 2-0 
Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ – ΟΧΕΝ Περιστερώνας   3-0
ΑΟΨ Ψιμολόφου – ΕΘΝΙΚΟΣ Δευτεράς 0-3
ΑΕΚ Κόρνου – ΑΠΟΛΛΩΝ Λυμπιών 1-2 (παράταση)
ΔΟΞΑ Παλαιομετόχου – Ε.Μ.Ανθούπολης (αναβολή)

Πηγή : Ιστοδελίδα ΚΟΠ