Live

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

Για το Πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας ΕΠΟΛ Λεμεσού σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:
 
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ /Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Ερμής Πολεμιδιών-Αναγέννηση Προσφύγων
2-2
Λάβα Γύψου-ΑΣΑ Ασώματου
5-0
Ποταμός Γερμασόγειας-Κούρρης Ερήμης
1-11
ΑΕ Γερμασόγειας-Νεολαία Επταγώνιας
  —
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ / Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Δόξα Πολεμιδιών-Αναγέννηση Τραχωνίου
0-4
ΑΟΜ/ΑΠΕΜ-ΑΕΝ Πισσουρίου
2-0
ΑΠΕΠ Πελενδρίου-Χρ. Κόμπος
5-0
ΑΕΜ Μουτταγιάκκας-Κολόσσι
3-2
 
Στη βαθμολογία του πρώτου ομίλου προηγείται ο Κούρρης Ερήμης με 12 βαθμούς σε τέσσερις αγώνες και ακολουθούν με 11 βαθμούς Αναγέννηση Προσφύγων και Λάβα Γύψου αλλά σε πέντε αγώνες.
 
Την κούρσα στον δεύτερο όμιλο μετά από πέντε αγώνες οδηγεί η Αναγέννηση Τραχωνίου με 13 βαθμούς και ακολουθεί με 12 βαθμούς η ΑΠΕΠ Πελενδρίου.
 
Λεοντιάδειο Πρωτάθλημα
Για το Λεοντιάδειο Πρωτάθλημα Λάρνακας στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:
 
Εθνικός Καλού Χωριού-ΘΟΪ Λειβαδιών
2-4
ΑΕΚ Καλαβασού-ΕΣΕΚ Κοφίνου
0-3
ΑΕΚ Κελλιών-ΕΣ Μαζωτού
8-0
Εθνικός Τερσεφάνου-Αετός Αλαμινού
7-1
ΚΕΝΗ: ΕΝ Πύργων
 
         ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.
Σουρουκλής Τρούλλων
14-0
12
2.
ΑΕΚ Κελλιών
13-3
9
3.
ΕΣΕΚ Κοφίνου
10-6
9
4.
ΕΣ Μαζωτού
12-14
7
5.
Εθνικός Τερσεφάνου
11-3
6
6.
ΘΟΪ Λειβαδιών
16-9
6
7.
ΕΝ Πυργών
6-6
4
8.
Εθνικός Καλού Χωριού
 6-8
4
9.
ΑΕΚ Καλαβασού
0-8
1
10.
Αετός Αλαμινού
1-13
0
11.
ΕΑ Αγίου Θεοδώρου
5-24
0
 
Το πρόγραμμα της πέμπτης αγωνιστικής περιλαμβάνει τις ακόλουθες αναμετρήσεις:
 
ΕΣΕΚ Κοφίνου-ΕΣ Αγίου Θεοδώρου (18/11)
ΑΕΚ Καλαβασού-ΑΕΚ Κελλιών (18/11)
Σουρουκλής Τρούλλων-ΕΝ Πυργών (19/11)
Αετός Αλαμινού-Εθνικός Καλού Χωριού (20/11)
ΕΣ Μαζωτού-Εθνικός Τερσεφάνου

Πρωτάθλημα ΠΟΑΛ
Για τον πρώτο όμιλο η ΑΕΝ Βρυσούλλων κέρδισε εκτός έδρας με 5-0 τον Ονήσιλλο Τσιακκιλερού, εκτός έδρας νίκη (2-1) και για την ΑΠΕΛ Πάνω Λευκάρων επί της ΕΝ.Ν. Αγίων Αναργύρων. Εξάλλου η Προοδευτική Αραδίππου νίκησε με 2-1 τον Λουκή Ακρίτα Λάρνακας.
 
        ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.
ΑΕΝ Βρυσούλλες/Αχερίτου
15-3
12
2.
ΕΝ.Ν. Αγίων Αναργύρων
9-7
9
3.
ΑΠΕΛ**
5-4
6
4.
Προοδευτική**
9-8
3
5.
Λουκής Ακρίτας**
7-4
3
6.
Ονήσιλλος**
7-13
1
7.
Ελεύθερη Αμμόχωστος
5-18
1
 
**Με τρεις αγώνες.
 
Για τον δεύτερο όμιλο η Μέλισα Αγίας Νάπας κέρδισε με 2-1 την ΑΕΝΑΚ Κοκκίνων, η Δάφνη Τρούλλων με 2-0 την ΑΕΝ Αραδίππου και ο Κυνηγετικός Σύλλογος Ξυλοφάγου νίκησε εκτός έδρας με 2-0 τον Λεύτερο Δαλιού.
 
         ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.
Δάφνη Τρούλλων
16-2
9
2.
ΑΕΝ Αραδίππου
11-3
7
3.
Φάρος Περβολιών
5-6
5
4.
ΑΕΝΑΚ
4-3
4
5.
Λεύτερος Δαλιού
5-7
3
6.
ΚΣ Ξυλοφάγου
4-11
1
7.
Μέλισσα
6-19
1
 
Ο Λεύτερος έδωσε δύο αγώνες, ο ΚΣ Ξυλοφάγου και η Μέλισσα από τέσσερις αγώνες και οι υπόλοιπες ομάδες από τρεις αγώνες.

Πρωτάθλημα ΕΠΕΛ
Η Ασπίς Πύλας νίκησε με 8-0 τον Λειβαδιακό/Σαλαμίνα Λειβαδιών και συνέχισε την αλάνθαστη πορεία της με απολογισμό 12 βαθμούς και συντελεστή τερμάτων 19-1.
 
Ακολουθούν με δέκα βαθμούς Ομόνοια Μοσφιλωτής και Νέα Γενεά Τερσεφάνου.
 
Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της τέταρτης αγωνιστικής:
 
ΑΕΝ Δρομολαξιάς-Νέα Γενεά Τερσεφάνου
2-5
Ομόνοια Μοσφιλωτής-Ομόνοια Ορμήδειας
1-1
Κόκκινος Αστέρας Μενεού-Αναγέννηση Κόρνου
0-1
Ορφέας Αθηένου-Ομόνοια Ψευδά
2-0
ΑΕΠ Πυργών-Όλυμπος Ξυλοφάγου
0-0

ΑΠΟΕΣΠ
Για την πέμπτη αγωνιστική σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:
 
Ελληνισμός Ακακίου-ΘΟΪ Δένειας
5-2
Εθνικός Καϊμακλίου-ΚΝ Πολύστυμπου
1-2
ΑΠΟ Μαθιάτη-Ηρακλής Νήσου
2-0
Αχαιών Ακτή-Ήφαιστος Μιτσερού
0-2
Εληά Λυθροδόντα-Μορφωτικός Παλιομετόχου
2-0
 
Στη βαθμολογία προηγείται με 15 βαθμούς ο Ήφαιστος Μιτσερού και ακολουθεί με 12 βαθμούς ο ΑΠΟ Μαθιάτη. Στην τρίτη θέση βρίσκεται ο Ηρακλής Νήσου με εννέα βαθμούς.


ΠΟΕΠΑ
Τα αποτελέσματα της τέταρτης αγωνιστικής:
 
ΑΕΚ Καλοψύδας-Ομόνοια Ορόκλινης
1-10
ΑΣΕΝ Καλού Χωριού-ΠΟΚΝ Άχνας
2-0
Κώμα Γιαλού-Ελπίδα Λιοπετρίου
0-5
Ευαγόρας Αυγόρου-ΠΑΟΚ Κοφίνου
9-1
 
Στη βαθμολογία προηγούνται Ελπίδα Λιοπετρίου και Ομόνοια Ορόκλινης με εννέα βαθμούς.

Πηγή:  Ιστοσελίδα ΚΟΠ