Live

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΟΚΝΕΛ
Στο ντέρμπι του πρώτου ομίλου το ΚΝ Συνοικισμού Αγίου Ιωάννη κέρδισε εκτός έδρας το ΚΝ Ζυγίου με 1-0 και οδηγεί την κούρσα χωρίς απώλειες.
 
Στον δεύτερο όμιλο το ΚΝ Οράς συνέχισε την αήττητη πορεία του μετά το νικηφόρο 5-0 επί της Αυδήμου.
 
Συνοπτικά όλα τα αποτελέσματα του περασμένου Σαββατοκύριακου:
 
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΚΝ ΘΟΪ Καλού Χωριού-ΚΝ Γεράσας
5-2
ΚΝ Ζυγίου-ΚΝ Συν. Αγίου Ιωάννη
0-1
ΚΝ Ακρούντας-ΚΝ Συν. Αγίας Φύλας
1-2
ΚΝ Σούνι/Ζανατζιάς-ΚΝ Χοιροκοιτίας
3-0
ΚΝ Συν. Καψάλου-ΚΝ Πραστειού
3-4
 
        ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.
 ΚΝ Συν. Αγίου Ιωάννη
20-5
12
2.
 ΚΝ Ζυγίου
9-1
9
3.
 ΚΝ Κολοσσίου
16-4
9
4.
 ΚΝ Πραστειού
10-4
9
5.
 ΚΝ ΘΟΪ Καλού Χωριού
9-5
6
6.
 ΚΝ Επισκοπής
14-12
6
7.
 ΚΝ Συν. Αγίας Φύλας
7-10
6
8.
 ΚΝ Χοιροκοιτίας
   9-10
4
9.
 ΚΝ Γεράσας
5-10
3
10.
 ΚΝ Σούνι/Ζανατζιάς
7-22
3
11.
 ΚΝ Ακρούντας
4-10
1
12.
 ΚΝ Συν. Καψάλου
5-22
0
 
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΚΝ Οράς-ΚΝ Αυδήμου
5-0
ΚΝ Κυβίδων-ΚΝ Λιμνατίου
3-3
ΚΝ Αγίου Κωνσταντίνου-ΚΝ Παραμύθας
7-0
ΚΝ Φοινιού/Πλατρών-ΚΝ Αγ. Ιωάννη Πιτσιλιάς
**
ΚΝ Συν. Λινόπετρας-ΚΝ Παραμαλίου
**
**Αναβλήθηκαν  λόγω βροχών
 
        ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.
 ΚΝ Οράς
14-1
9
2.
 ΚΝ Κυβίδων
15-1
7
3.
 ΚΝ Αγίου Κωνσταντίνου
10-5
6
4.
 ΚΝ Φοινιού/Πλατρών
8-2
3
5.
 ΚΝ Παραμαλίου
4-3
3
6.
 ΚΝ Αυδήμου
3-7
3
7.
 ΚΝ Συν. Λινόπετρας
5-4
3
8.
 ΚΝ Λιμνατίου
   3-9
1
9.
 ΚΝ Παραμύθας
2-19
0
10.
 ΚΝ Συν. Αγίου Ιωάννη Πιτσιλλιάς
2-12
0
 
Η κούρσα του Πρωταθλήματος συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 19/20 Νοεμβρίου με τις ακόλουθες αναμετρήσεις:
 
1ος όμιλος
ΚΝ Συν. Αγίου Ιωάννη-ΚΝ Κολοσσίου
ΚΝ Συν. Αγίας Φύλας-ΚΝ ΘΟΪ Καλού Χωριού
ΚΝ Χοιροκοιτίας-ΚΝ Ζυγίου
ΚΝ Γεράσας-ΚΝ Συν. Καψάλου
ΚΝ Πραστειού-ΚΝ Σούνι/Ζανατζιάς
ΚΝ Επισκοπής-ΚΝ Ακρούντας
 
2ος όμιλος
ΚΝ Αυδήμου-ΚΝ Αγίου Κωνσταντίνου
ΚΝ Παραμαλίου-ΚΝ Φοινιού/Πλατρών
ΚΝ Κυβίδων-ΚΝ Συν. Λινόπετρας
ΚΝ Λιμνατίου-ΚΝ Παραμύθας

ΚΝ Αγίου Ιωάννη Πιτσιλλιάς-ΚΝ Οράς

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΕΛ
Στον πρώτο όμιλο η Πρόοδος Καϊμακλίου νίκησε με 1-0 τον ΑΟΛ Λακατάμιας και οδηγεί την κούρσα με διαφορά δύο βαθμών από την Θύελλα Κοκκινοτριμιθιάς που νίκησε εκτός έδρας με 2-1 τον ΑΠΟΠ/Παλαικύθρου.
 
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ / Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Άτλας Αγλαντζιάς-ΑΠΟΦ Φαρμακά
1-3
ΑΠΟΠ Παλαικύθρου-Θύελλα Κοκκινοτριμιθιάς
1-2
Αναγέννηση Παλλουριώτισσας-ΑΠΟ Αγ. Επιφάνη
3-0
Πρόοδος Καϊμακλίου-ΑΟΛ Λακατάμιας
1-0
 
        ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.
 Πρόοδος Καϊμακλίου
22-4
16
2.
 Θύελλα Κοκκινοτριμιθιάς
17-5
14
3.
 ΑΠΟΦ Φαρμακά
14-6
11
4.
 ΑΠΟΠ Παλαικύθρου
12-4
9
5.
 Αναγέννηση Παλλουριώτισσας
6-11
7
6.
 Ορφέας Λευκωσίας
6-9
5
7.
 Άτλας Αγλαντζιάς
8-16
4
8.
 ΑΟΛ Λακατάμιας
   1-9
1
9.
 ΑΠΟ Αγίου Επιφάνη
5-27
0
 
Αλλαγή σκηνικού μετά την εντός έδρας ήττα της Αναγέννησης. Ανατολή Λατσιών και Ολυμπιάδα Λυμπιών οδηγούν την κούρσα στον δεύτερο όμιλο.
 
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ / Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Αναγέννηση Λυθροδόντα-Ολυμπιάδα Λυμπιών
2-4
ΠΑΟΚ Κλήρου-Ομόνοια Βορείου Πόλου
4-0
Ανατολή Λατσιών-ΠΑΟΚ Καπέδων
3-2
ΑΕΚ Καλού Χωριού-ΕΑΣ Αγίου Δομετίου
0-3
 
         ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.
 Ανατολή Λατσιών
23-6
13
2.
 Ολυμπιάδα Λυμπιών
12-2
13
3.
 Αναγέννηση Λυθροδόντα
14-9
11
4.
 ΠΑΟΚ Κλήρου
12-1
11
5.
 ΕΑΣ Αγίου Δομετίου
10-9
9
6.
 ΑΕΚ Καλού Χωριού
9-15
7
7.
 Ομόνοια Βορείου Πόλου
2-20
4
8.
 Ηρακλής Παλαιχωρίου
   2-14
0
9.
 ΠΑΟΚ Καπέδων
6-17
0

 

Πηγή : Ιστοσελίδα ΚΟΠ